Najčastejšie otázky

V tejto časti by sme Vám chceli priblížiť a zároveň aj trochu uľahčiť rozhodovanie sa výberom najčastejších otázok na našu adresu. Tak poďme na to 🙂
Aké druhy akcií hráte?
Hrajeme svadby, plesy, zábavy, rodinné oslavy, firemné večierky a pod.
Koľkí ste v kapele a na akých nástrojoch hráte?
Momentálne sme v kapele 4 členovia.

Jaroslav Ličák – elektrická gitara, akustická gitara, spev
Marián Sabolčík – saxofóny, flauta, spev
Peter Kendra – bicie, spev
Pavol Cyprich – klávesy, harmonika, spev

Robíte aj vyprevádzanie?
ÁNO! 🙂
Ak si to mladomanželia želajú, tak samozrejme chodíme aj na tzv. vyprevádzanie. Podľa tradície sa vyprevádzanie začína u ženícha. Zvyčajne my prichádzame na dvor alebo na určené miesto (kultúra a pod. ) 30min – max. 45min pred odchodom ku neveste. Niekedy sa stáva, že si ženích neželá aby sme prišli ku nemu ale ku neveste áno. Vtedy sa dohodneme a počkáme sa navzájom, kedže po nevestu by mal ženích prísť na čele s kapelou :).
Hráte v rámci akcie aj ľudové aj moderné piesne?
ÁNO!
Máme urobené ľudové a moderné kolá. Začíname vždy s ľudovým kolom a potom to striedame. Väčšinou to nemiešame ako sa to stáva pri niektorých kapelách.
Vedeli by ste nám hrať celý večer len moderné piesne?
NIE!
My sme prevažne ľudová kapela. Máme síce nacvičených naozaj dosť moderných vecí ale aby sme Vám celý večer hrali len moderné tak to nie. Sú kapely, ktoré sa na to špecializujú alebo si rovno zavolajte DJa 🙂
Do koľkej zvyknete hrať?
Na našej zmluve máme uvedené, že hrajeme do 03:00hod rána. Ale stále je to individuálne a väčšinou stále sa to pretiahne 🙂 . Plesy sú samozrejme špecifické akcie, kedže sa začínajú neskôr tak sa samozrejme aj hraje dlhšie. Každopádne, väčšinou hrajeme dovtedy kým je pre koho (tým myslíme, že na parkete sú viac než 3 posledné páry večera 🙂 ) a aká je dohoda s usporiadateľom akcie.
Hráte aj počas presunu do kostola na čele sprievodu?
ÁNO!
Často chodievame a hrajeme aj počas presunu do kostola. Samozrejme, ak sa celý sprievod presúva po svojich a nie je to 10km ďaleko :D. Tu musíte brať do úvahy hlavne počasie. Ak prší tak z pochopiteľných dôvodov nemôžeme ísť, kedže naše nástroje nie veľmi dobre znášajú vodu :). Počas trvania omše – obradu sa my už presúvame do sály a dokončujeme prípravy ako nazvučenie, osvetlenie a pod.
Chodíte pomedzi stoly?
ÁNO!
V rámci svadby chodievame aj pomedzi stoly aby si ľudia trošku zaspievali kedže sa snažíme zahrať na želanie ak je to v našich silách a vedomostiach :). Plesy sú špecifické akcie a tam sa už málo kedy chodí pomedzi stoly, kedže ľudia si radšej zatancujú keď už si zaplatili za ten lístok :). Ale samozrejme ak si to usporiadateľ želá tak s tým problém nemáme a ideme.
Máte aj nejaké svoje farebné svetlá?
ÁNO!
Ako môžete vidieť na niektorých fotkách máme svoje „farebné“ svetlá. Najnovšie sme dokúpili svetelnú rampu na ktorú pripevňujeme naše svetelné hlavy. Stále to samozrejme dopĺňame :).